НОВИНИ

17.04.2007 | Франція - на фінішній виборчій прямій
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Французькі виборці – примхливі. Їм не подобається, коли результат виборів можна легко передректи. Тож вони намагаються подбати про несподіванку. Так сталося 2002 року, коли до другого туру президентських виборів завдяки підтримці виборців потрапив праворадикальний політик Жан-Марі Ле Пен. Так було і 2005-го, коли французи провалили референдум з приводу загальноєвропейської конституції.


У Франції готуються до президентських виборів


І хоча нині більшість опитувань громадської думки передрікають вихід до другого туру Ніколя Саркозі та Сеголен Руаяль, примхливі виборців все ж можуть внести певні корективи. Зокрема, очікують що цього разу більшу активність виявлять громадяни не європейського походження. У Парижі навіть почала працювати радіостанція, на якій крутять реп і кожного дня роблять прямі включення з передмість, де було розпочато різноманітні соціальні проекти. Радіостанція – це перевиборчий проект Ніколя Саркозі.


“Сьогодні ми більше не відчуваємо себе маріонетками у руках інших. Нам надали певну владу. Це-новий менталітет. Ми вже знаємо, що лише вигукуючи гасла та ламаючи речі, не можна досягти справжніх змін. Тож тепер настав час забратися в середину механізму та змінювати все зсередини.”


Розповідає темношкірий француз. Втім, молодь із передмість навряд чи масово підтримуватиме Ніколя Саркозі – колишнього міністра внутрішніх справ, який  відзначився жорсткою політикою по відношенню до іммігрантів та їхніх родин. Саркозі – син угорця, який після другої світової оселився у Франції, вважає, що іммігранти мають докладати більше зусиль задля інтеграції. У іншому випадку їм не місце у Франції. Деякі мешканці передмість із ним згодні.  


“Я ніколи не відчував, що у Франції є політики, які захищають мої інтереси. Ми завжди знали, що нас просто викинули за борт. Цього року я голосуватиму вперше. Я думаю, що вперше, такі люди, як я, відчують себе справжніми французами.”


В той час як Саркозі бореться за голоси іммігрантів, Сеголен Руаяль – “політик сердець”, втрачає електорат середньої ланки. Напередодні вона посварилася із економічним радником соціалістів Еріком Бессоном. В результаті він взагалі вийшов з лав партії, відмовився надалі опікуватися передвиборною кампанією Руаяль, і публічно звинуватив її у “дилетантизмі та безсовісному популізмі”. За словами Бессона, те, що Руаяль намагається сконструювати є безчесним та небезпечним, як для лівих, так і для усієї Франції.


Водночас майже усі кандидати нині намагаються заробити додаткові очки, справляючи враження активних борців із корупцією. Цікавий передвиборний привід їм для цього надав Ноель Форжар – колишній керівник компанії Airbus, якого звинуватили у привласненні 8 з половиною мільйонів доларів. Політики, як от іще один кандидат на президентську посаду Франсуа Байру, приводом скористалися.  


“Потрібно припинити таку практику. Я повністю впевнений, що після президентських виборів потрібно прийняти закон про повернення морального обличчя економічному життю Франції.”


До першого туру президентських виборів у Франції залишається тиждень. Ті, хто ще не визначилися зі своїми симпатіями можуть отримати необхідну інформацію не лише з передвиборчих листівок, а й з різноманітних автобіографій і просто біографій, що останнім часом заповнили полиці французьких книгарень. З них можна, приміром, дізнатися, що батько Ніколя Сарозі нерідко говорив сину – із таким прізвищем та такими оцінками ти у Франції нічого не досягнеш. А Сеголен Руаяль, коли із було 19 років позивалося на власного батька до суду. Оскільки полковник у відставці не бажав виплачувати матері грошове утримання. Натомість Франсуа Бейру – номер три у опитуваннях громадської думки - не вирізнявся войовничістю та завзяттям і був звичайним сільськім хлопцем.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект