НОВИНИ

08.06.2007 | Сенат США відмовився легалізувати імігрантів
Джерело - BBCrussian.com

Масштабний законопроект, який дозволив би мільйонам незаконних імігрантів легалізуватися в США, зазнав поразки в сенаті.


 



Сенат США відмовився легалізувати імігрантів


Компромісний текст, погоджений обома партіями і підтриманий президентом, не одержав у четвер, 7 червня, простої більшості голосів, що дозволило б йому бути затвердженим у першочерговому порядку.


У числі  заходів, які пропонувалися, була, з одного боку, жорсткість прикордонного контролю і створення системи, яка не дозволяла б роботодавцям наймати нелегальних мігрантів. З іншого боку, 12 мільйонів незаконних іммігрантів, які вже перебувають на території Сполучених Штатів, одержали б можливість легалізуватися і згодом  знайти американське громадянство.


Нелегальна іміграція - одна з головних проблем, яка хвилює середнього американця, - напевно буде в числі питань, які визначать результат президентських виборів 2008 року.


Джордж Буш оголосив цю сферу одним з пріоритетних напрямків своєї діяльності й не раз заявляв, що хоче добивитися прийняття нового законодавства до кінця цього року. Однак результат сенатського голосування здатний поховати амбіції нинішнього президента з проведення цієї масштабної реформи до кінця його терміну перебування в Білому домі.


У двопартійному законопроекті, який обговорювався вже два тижні, містилися пасажі, з якими було нелегко погодитися і демократам, і республіканцям. Текст, представлений зрештою  на їх розгляд, став, на думку експертів, результатом "великого торгу".


У четвер ввечері відбулося голосування, результатом якого могло стати прискорене проходження документу у фінальну стадію затвердження. Для цього потрібно було, щоб за припинення дебатів висловилися 60 сенаторів, однак на ділі цю пропозицію підтримали лише 45 людей, а 50 проголосували проти.


Лідер сенатської більшості демократів Гарі Рід, який не приховував свого невдоволення окремими фрагментами законопроекту, відразу  перейшов до інших питань.


"Мені це не подобається, але я чекаю не дочекаюся прийняття цього закону, - зазначив він. - Я дуже хочу покінчити з цим, і нам усім, президенту в тому числі, потрібно працювати над тим, щоб знайти спосіб прийняття цього законопроекту".


Проти припинення дебатів проголосували багато республіканців, які вважають, що нове законодавство повинне бути більше жорстким стосовно  нелегальних мігрантів. "Я думаю, ми здаємося занадто рано", - так пояснив свою позицію лідер сенатської меншості Мітч Маконел.


Лідери обох партійних фракцій пообіцяли, що зроблять все можливе, щоб повернути законопроект на розгляд у найближчі тижні, однак порядок денний сенату настільки насичений, що доля цього найважливішого документу залишається неясною.


Законопроект припускає, зокрема , що нелегальні імігранти можуть, сплативши 5 тисяч доларів, звертатися за поновлюваною візою типу Z, яка відкриває можливість одержання дозволу на проживання, хоча отримання цього статусу може розтягтися на декілька років.


Крім того, встановлюється система балів, яка відбиває рівень освіти мігранта, знання ним мови і робочу кваліфікацію, а також сімейні зв’язки на території США. Всі ці фактори  впдивають при вирішенні питання про надання "зеленої карти".


Деякі демократи думають, що прийняття законопроекту здатне зруйнувати багато родин, оскільки критерієм для видачі віз стануть у такому випадку вміння здобувача, а не наявність у нього родичів, які вже проживають у Сполучених Штатах.


Всі ці заходи в кожному разі набувають чинності  тільки після того як на американських кордонах розміщаються додатково 18 тисяч прикордонників, а загородження на кордоні з Мексикою зміцнюється і  оснащується високотехнологічними інструментами спостереження.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект