НОВИНИ

12.06.2007 | Перше місце в світі за величиною військового бюджету впевнено займають США
Джерело - УНІАН

Китай випередив Японію і посів перше місце в Азії за обсягом військового бюджету в 2006 р. Як повідомляє шведський дослідницький інститут Stockholm International Peace Research Institute, за минулий рік витрати КНР на військові потреби досягли рівня в 50 млрд дол., тоді як Японія витратила на них 43,7 млрд дол.


Як зазначають шведські дослідники, перше місце в світі за обсягом військового бюджету впевнено посідають США, чиї витрати на військові потреби в 2006 р. становили 528 млрд дол. Друге і третє місце займають Великобританія і Франція.


Сукупний світовий військовий бюджет у 2006 р. зріс на 3,5% і становив 1,2 трлн дол., повідомляє SIPRI. Зокрема, РФ витратила в 2006 р. на військові потреби 34,7 млрд дол. "Росія використовувала доходи від продажу енергоресурсів для відродження національної гордості, відновлення впливу в країнах, що межують з нею, і для посилення геополітичної ролі на світовій арені", - наголошується в доповіді SIPRI.


Шведські дослідники зазначають також, що США, Росія, Франція, Великобританія і Китай сукупно на початок 2007 р. мали в своєму розпорядженні понад 26 тис. ядерних боєголовок. "Незважаючи на те, що загальна кількість ядерних боєголовок в світі поступово скорочується, ці п`ять держав планують, або вже розпочали виконання програм з удосконалення свого ядерного арсеналу", - йдеться в доповіді SIPRI, передає Associated Press.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект